Stříkací Pistole

Vyberte si Profi nebo Hoby .U nás najdete opravdu pestrý výběr lakýrnických pistolí. Lakovací pistole všech značek na jednom místě. Jsme největším dovozcem stříkacích pistolí  SATA ,IWATA, Stříkací pistole SATA si dovolujeme říct, že jsou jednoznačně jedničkou na celoevropském trhu. Osobně jsme v Německu navštívili výrobce pistolí SATA , aby jsme se ujistili jejich výjimečnou kvalitou. Jejich výroba je jedinečná v tom, že si vyrábí vše od jediného šroubku až po nádobku sami a to už se dnes vidí málo kdy , že by si výrobce vyráběl vše sám, většina má kolem sebe subdodavatele, ale u výrobce pistolí SATA tohle neplatí a to dělá ze saty tak jedinečnou pistoli.V naši autolakovně lakujeme již 20 roku s touto značkou a nikdy by jsme neměnili a to vím o čem mluvím. Tyto pistole nemájí prostě konkurenci.

Nejprodávanější

15 položek celkem
hlavni nahled 514 1
1 887 Kč
189943
189943 hlavni nahled 514 1
1 899 Kč
190000
strikaci pistole anest iwata air gunsa az3 hte2 av tryska 13 a 18
4 100 Kč
12670
2C604968 19ED 4ACF A508 D00B599C3B49 146373 5024 th 8791
4ADB52D1 5AB4 4E08 88C1 B977801074FB 198077 10873 z1 190018
AKCE SATAJET X 5500 RP 1,3 I + GRILOVACÍ SADA - 1061564
14 126 Kč
17271

Stříkací pistole

Stříkacími či lakovacími pistolemi si usnadníme mnoho práce a ušetříme spoustu času zejména u velkých ploch. Máme více druhů pistolí a níže v článku najdete určitě odpověď na Vaši otázku? Jakou pistoli budete potřebovat pro svůj úkon. Řekneme Vám o stříkacích pistolí vše od A až do Z ,vyberte si v klidu a nebudete-li si vědět s něčím rady, napište nám dole v chatu, nebo zavolejte poradíme.

Jaké typy stříkacích pistolí se vyrábí?

 Vzduchové stříkací pistole 

Jako první si musíme říct, že k vzduchovým pistolím budeme potřebovat kompresor, který nám bude dodávat do pistole vzduch. Pokud tohle máte, nic Vám nebrání tuto pistol použit. Vzduchové pistole řadíme mezi jedničku mezi stříkacími pistoli ,dosahují nejlepšího výsledku ve své práci. Množství vzduchu nám dosáhne rovnoměrného pokrytí lakovací plochy.Tento druh pistolí je nejvíc používán na lakování ( Automobilů, dřevěných trámů desek, železných konstrukcí a výroby v průmyslu) Do pistolí můžeme přidávat (akrylátové barvy, syntetické barvy i vodou ředitelné barvy. Nejvíce se používají pistole s velikostí trysky 1,3 mm, takový průměr trysky Vám bude bohatě stačit na již zmiňované použití. Pokud jste se rozhodli pro tento typ vzduchových pistoli, stačí si jen vybrat. Pokud jste domácí kutil a lakujete jen občas navštivte sekci HOBBY jestli že  jste profík nebo plánujete lakovat čatěji? tak je pro Vás určitě sekce PROFI to nejlepší řešení. 

Nejprodávanější PROFI vzduchové pistole (SATA, DEVILBISS, IWATA) Nejprodávanější HOBBY vzduchové pistole 

HVLP nízkotlaké stříkací pistole

Stříkací pistole HVLP jako první si musíme říct, že opět k tomuto druhu pistolí potřebujeme kompresor. Pistol s označením HVLP Vám umožní při lakování plochy docílit většího nánosu barvy na její povrch, ale hlavním plusem je nižší spotřeba barvy a to díky menšímu rozptylu barvy ve vzduchu kolem. Jednoduše řečeno do pistole proudí velký objem vzduchu, ale ven z pistole se nanáší už za sníženého tlaku (0,1- 0,7 atmosfér) Stříkací pistole typu HVLP se hodně používají na lakování vodou ředitelnými barvami.Pistol není vhodná na velké plochy, jako jsou plechové vrata , kontejnery a další.. a to z důvodu jejího nízkého tlaku. Lakování plochy Vám zabere více času než s klasickou vzduchovou pistolí, ale na druhou stranu si pistolí HVLP nezaneřádíte tolik svou dílnu a vše kolem a to díky její přesnosti a menšímu rozptylu barvy.Pokud disponujete malým kompresorem jsou pro Vás vhodnější lakovací pistole s označením RP.

Výhody proč chtít stříkací pistol HVLP

Přesnost v nánosu barvy na plochu

Menší spotřeba materiálu

Minimální zaneřádění dílny a jejího okolí

Precizní nástřik i malých detailů

Vhodná pro všechny typy povrchů a materiálů 

Pistolí HVLP můžete lakovat, dřevo, bicykl ,nábytek, okenní rámy, auta a vše kolem svého domu jak uvnitř tak venku. Můžete stříkat barvami (akrylovými barvami, alkydovými nátěry, mořidly, lazurami a barvy na bázi oleje.

Elektrické stříkací pistole

Elektrické stříkací pistole spíše řadíme pro domácí kutili, chalupáře, řemeslníky kteří potřebují občas něco nalakovat, nebo příležitostně nalakovat různý podklad kolem domu, bicykl ,plot, nábytek atd. S porovnáním se vzduchovými pistolemi nikdy nedosáhnete takového výsledků jako u vzduchové stříkací pistole, řadíme ji do kategorie na takové to domácí stříkaní. Ty lepší elektrické pistole mají zvlášť trysku na každý druh barvy, většinou bývá každá tryska označena jinou barvou.